Úvod / Aktuality

První test finálního prototypu děleného mechaboxu V2

24. 04. 2015

Ahoj všem vespolek,
někteří z Vás již netrpělivě čekají na novinku firmy RETROARMS - dělený mechabox v2 s rychlovýměnou pružiny. Měl jsem tu čest, tento nádherně zpracovaný díl testovat. Podotýkám, že se jedná o prototyp a hotový výrobek se může v drobnostech lišit ( bude černě eloxován, vylepšený systém západky, hlubší drážky pro vedení kabeláže kolem mechaboxu apod.)
Mechabox jsem obdržel a měl den na testování, jako zbraň pro test jsem zvolil svoji GP m4 TROY. Po demontáži starého retroarms mechaboxu který nejeví po několika desítkách tisících ranách absolutně žádné známky opotřebování jsem se pustil do kompletace Spodní části mechaboxu, kde se nechází převodová část každé zbraně používající v2 mechabox. Po osazení mechaboxu díly RETROARMS a SHS, preciznímu vypodložkování kol jsem docílil opravdu hladkého chodu ( dokonalá souosost děr na ložiska !!!! ) viz video : 


Spodní díl byl sešroubován ocelovými šrouby ( součást dodávky mechaboxu ) a můžeme se pustit do horní části. Jako ideální vzduchotechnika se mi osvědčila Retroarms + ocelový píst stejného výrobce ( dokonale vše lícuje, nepotřebuje úprav ). Zde bych chtěl hlavně vyzdvihnout odlehčenou ALU hlavu pístu , velice odolnou dopadovou plochu hlavy válce a ubraný předposlední zub na pístu z důvodu AOE ( angle of engagement - viz youtube ). Horní díl mechaboxu je pevně spojen s cnc hop up komorou ( dokonalá souosost, která zaručí odpovídající výkon i podávání zásobníku ). Zkušenější z Vás určitě znají perfektní regulaci prowin komory, zde je použito stejného systému, s několika výhodami ( volba přítlačných ramínek pro odpovídající nahopování , gumička proti vypadavání kuliček z šachty apod. )
Horní díl mechaboxu se na spodní část usazenou v těle s pažbičkou i motorem jednoduše nasadí ( kola musí být v pozici začátku cyklu nabrání pístu ) a zajistí zadním pinem v těle zbraně. Obě poloviny nemají absolutně žádné vůle, vše sedí jak má, během montáže jsem pouze dělal drobné úpravy drobných dílů, bez těch se montáž CNC mechaboxu neobejde. Výměna horní částí mechaboxu probíhá sundáním trubky pažby, vyražením pinu a sesunutím horní části těla s vnější hlavní a předpažbím.
Závěřem bych chtěl poděkovat klukům z Brněnské firmy RETROARMS za důvěru a další úžasný produkt, který nastaví laťku konkurenci sakra vysoko. Mohu s klidným svědomím všem tento nejlépe zpracovaný v2 cnc mechabox na trhu DOPORUČIT.

Zpět na novinky