Úvod / Aktuality

Novinky v RetroArms

28. 01. 2017

Po delší době se hlásíme s další porcí novinek. I když to vypadá jako by jsme měli zimní spánek, usilovně pracujeme na mnoha novinkách a taky chceme odpovědět na nejčastější dotazy. Začneme napřed informací, že se začínáme víc soustředit na výrobu vnějších částí zbraně a některé vnitřní upgrade díly bude vyřazovat z nabídky. Všechny díly, které už nebudeme vyrábět najdete v sekci výprodej.

CNC zásobníky vzbudily velký zájem a pozitivní i negativní reakce. Do výroby připravujeme plastové zásobníky a potřebovali jsme si vyrobit prototypy a ověřit si jejich funkci. Proto jsme si prototypy vyrobily sami, bez pomoci 3D tiskárny, kde by stejně byla výsledná kvalita špatná a neodpovídala by realitě. Ale jak šel čas, začali se ozývat další a další zákazníci s požadavkem na prodej těchto zásobníků. Takže momentálně je to ve fázi úprav a zásobníky budeme prodávat nejenom plastové ale i CNC frézované z leteckého duralu EN AW 7075 v 11ti barvách. Zásobníky budou zatím pro zbraně typu AR15 (M4) a v první fázi tlačné a později i natahovací (točáky). Cena zásobníků zatím nebyla stanovena.

Barevné eloxování. Od konce loňského roku jsme změnili dodavatele povrchové úpravy eloxování a jsme velmi spokojení, nyní máme v nabídce 8 barev (stříbrná, černá, žlutá, oranžová, červená, modrá, světle modrá a zelená) a brzy přibudou další 3 (zlatá, šedá a bronzová). Vzhledem k tomu, že používáme pro většinu výrobků letecký dural EN AW 7075, který není eloxovatelný, je potřeba počítat s následujícím omezením o kterém jsme psali zde. Odpověď na otázku, proč skoro všechno eloxujeme je zde.

Kromě dílů jako např. spouště a přepínače střelby jsme začali prodávat i barevné mechaboxy verze II, které jsou velmi žádané.

Všechny nově vyrobené mechaboxy mají na sobě označení průměru otvorů pro ložiska (8mm nebo 9mm) pro lepší orientaci.

Všechny Hop Up komory jsou nově vybaveny námi vymyšlenou kleštinovou maticí, která 100% upevní vnitřní hlaveň do Hop Up komory. Touto maticí odpadá vaklání hlavně v Hop Up komoře. Dále chceme připomenout, že naše Hop Up komory jsou odladěny na standardní díly. Nejvhodnější je používat naše díly, zejména trysku a Hop Up gumičku, ale tyto díly lze použít i od jiných výrobců. Vždy je potřeba počítat s laděním, protože nejvíc záleží na naklopení přední části ramínka a proto někdy může např. v AR15 fungovat tryska 21,3mm a někdy zase 21,4mm atd. Na výrobě ramínka pracujeme, o tom budeme psát později. Dále co se týče komor, někteří uživatelé hlásí, že jim do Hop Up komory nejde vložit Hop gumička. My nemůžeme zaručit, že všechny Hop Up gumičky a vnitřní hlavně od všech výrobců mají stejný rozměr, proto doporučujeme vždy používat pro instalaci Hop Up gumičky technický líh, který naprosto perfektně usnadní vsunutí gumičky do Hop komory. Na video se můžete podívat zde. Vzhledem k tomu, že naše Hop Up gumička má na sobě těsnící kroužky, je vhodné použít technický líh pro nasazení, výměnou za toto je velmi vysoká těsnost. Pro demontáž stačí líh nakapat do komory a gumička lehkým otáčením bez prolémů půjde ven.

CNC duralové ramínko podavače vzbudilo značný rozruch různých teoretiků, kteří i přesto, že toto nikdy nezkusili zaručeně ví, že to bude špatné. Nicméně hráči airsoftu s větším rozhledem ví, že v zahraničních eshopech je hliníkové ramínko podavače běžně dostupné. Ale aby jsme toto uvedli na pravou míru, je to stejné jako u zásoníků, tento výrobek slouží pouze pro ověření prototypu. Takže, CNC ramínko podavače prodávat (zatím) nebudeme. I když jak jsme se sami přesvědčili funguje velmi dobře, ale domníváme se, že vyrábět tento díl z duralu je opravdu zbytečné a naše ramínka podavače budou z Polyamidu PA 6.6.

Dalším nově vyrobeným prototypem je dvoudílný čep pro spojení těla zbraně AR15. Opět zazněli teoretické názory, že dvoudílný kolík je špatný, ale my jsme si tohle ověřili jak v 3d modelu tak prakticky v několika různých tělech AR15 a všude funguje velmi dobře, plní svou funkci správně a tělo v žádném případě nekřivý ani vychyluje. Takže dvoudílný kolík budeme normálně prodávat v 11ti barevných variantách. Nehledě na to, dvoudílné kolíky se běžně dávají do ostrých AR15. Další výhoda těchto kolíků je, že sami od sebe nevypadnou z těla jak se často stává u obyčejných kolíků. Připravujeme i středový kolík proti vypadnutí.

CNC spodní část těla AR15. Konečně se to povedlo vyrobit. Tento díl je obtížně vyrobitelný, vzhledem k velmi tenkým stěnám, kdy dochází ke kroucení už při obrábění takto velké masy (3500g) leteckého duralu EN AW 7075, po obrobení 249g. Proto jsme tělo zesílili tak, aby do něj bez problémů pasoval náš dělený mechabox, ale zároveň se výrazně zvýšila odolnost těla. O den později jsme vyrobili i horní část těla AR15, taky z kusu leteckého duralu EN AW 7075 (1800g), po obrobení 198g. Tělo je perfektně spasované a po spojení kolíky nemá absolutně žádnou vůli. Nicméně bude potřeba na těle ještě chvíli pracovat, ale domníváme se, že bude v prodeji v průběhu března. Cena těla zatím není přesně stanovena, ale předběžný odhad je kolem 7000Kč. Tělu pro AR15 se budeme věnovat podrobněji v dalším článku.

Momentálně se zabýváme výrobou pažby, pažbičky, vnější hlavně a předpažbí aby jsme nejpozději do konce roku uvedli do prodeje kompletní zbraň s CNC frézovaným tělem a pevnou konstrukcí, bez malých červíků, které drží pohromadě celou zbraň. Zbraně se budou skládat na zakázku z komponentů, které si vybere zákazník přes náš konfigurátor.

O dalších novinkách Vás budeme informovat na našem Facebooku a později i na našem eshopu.

Zpět na novinky