Úvod / Aktuality

Nová generace skládaného mechaboxu verze II

17. 12. 2015

Konečně jsme dokončili novou generaci skládaného mechaboxu verze II. Jedná se o přepracovaný mechabox s několika úpravami a vylepšeními.

  1. Jako nejvýraznější pozorovatelnou změnou je změna vnějšího designu. Původní šestiúhelník v horní části jsme zakulatili. Nyní již nehrozí riziko toho, že mechabox bude drhnout v horní části těla, ale bez problémů půjde zasunout. Nyní už tedy neplatí, že mechabox jde pouze do těl G&P, ale pasuje bez problémů do těl všech výrobců.
  2. Další výraznou změnou je úprava Hop Up komory kdy jsme zvětšili otvory pro kolíky horní části mechaboxu (nyní komora tedy zapadne bez problémů), dále je upraven vnitřní rozměr otvoru aby šla bez problémů zasunout Hop Up gumička, upravena je zejména délka vrtání pro bezproblémové použití trysek délky 21,4mm.
  3. Zvýšili jsme počet strojně sražených hran na vnějších plochách mechaboxu.
  4. Odstranili jsme rádius v zadní části pozice pístu, který mohl v některých případech narážet a snižovat pevnost pístu. Nyní je toto místo zvětšené a vejdou se písty všech výrobců.
  5. Vyladili jsme otvory pro ložiska. Vlivem eloxování dochází k nepatrné změně rozměru a i přesto, že jsme vrtali otvory vrtacím výstružníkem a otvor byl 8mm, tak po eloxu byl 8,015mm i víc. Proto jsme otvory pro ložiska zmenšili a nyní jsou po eloxu 7,96 + max. 0,02mm. Touto úpravou nebudou vypadávat ložiska ven, ale je potřeba je nalisovat nebo naklepat.
  6. Povrchová úprava je nově v polotvrdém provedení. Dříve jsme nechávali naše mechaboxy eloxovat v dekorativním eloxu, ale přešli jsme na polotvrdý, který má lepší parametry a neovlivňuje tolik rozměry jako dekorativní elox.
  7. Posunuli jsme otvor pro uvolnění pružiny přes západku zpětného chodu.
  8. Odstranili jsme integrovanou západku zpětného chodu a vrátili standardní západku zpětného chodu.
  9. Došlo k úpravě rozměru tvaru u motorového kola aby nedocházelo u některých typů kol k úběru materiálu mechaboxu.

Dále nově můžete nakoupit samostatně horní díl (upper) i spodní díl (lower).

Zpět na novinky