Úvod / Aktuality

Nová generace mechaboxu verze II

17. 12. 2015

Máme za sebou více než 5000 kusů vyrobených mechaboxů a od začátku výroby po současnost jsme nasbírali opravdu dost zkušeností s výrobou a také jsme shromáždili poznatky od uživatelů z celého světa. Proto jsme se rozhodli upravit nejprodávanější mechabox verze II.

  1. Jako nejvýraznější pozorovatelnou změnou je změna vnějšího designu. Původní šestiúhelník v horní části jsme zakulatili přesně podle předlohy. Nyní již nehrozí riziko toho, že mechabox bude drhnout v horní části těla, ale bez problémů půjde zasunout. Nyní už tedy neplatí, že mechabox jde pouze do těl G&P, ale pasuje bez problémů do těl všech výrobců.
  2. Zvýšili jsme počet strojně sražených hran na vnějších plochách mechaboxu.
  3. Zvětšili jsme použitý blok materiálu pro výrobu levé části mechaboxu kvůli výstupku zarážky spouště a kolíkům pružinek, které jsou nyní vyfrézované z bloku materiálu (dříve byli externě šroubovací). Díky tomu jsme snížili počet přidaných kolíků. Materiál pro výrobu jednoho mechaboxu verze II je 1800g hliníku s výslednou hmotností 115g.
  4. Odstranili jsme rádius v zadní části pozice pístu, který mohl v některých případech narážet a snižovat pevnost pístu. Nyní je toto místo zvětšené a vejdou se písty všech výrobců.
  5. Vyladili jsme otvory pro ložiska. Vlivem eloxování dochází k nepatrné změně rozměru a i přesto, že jsme vrtali otvory vrtacím výstružníkem a otvor byl 8mm, tak po eloxu byl 8,015mm i víc. Proto jsme otvory pro ložiska zmenšili a nyní jsou po eloxu 7,96 + max. 0,02mm. Touto úpravou nebudou vypadávat ložiska ven, ale je potřeba je nalisovat nebo naklepat.
  6. Povrchová úprava je nově v polotvrdém provedení. Dříve jsme nechávali naše mechaboxy eloxovat v dekorativním eloxu, ale přešli jsme na polotvrdý, který má lepší parametry a neovlivňuje tolik rozměry jako dekorativní elox.

Materiál mechaboxu jsme neměnili a zůstal stejný tedy EN AW 705 T651 se kterým máme velmi dobré zkušenosti už proto, že jsme ještě neviděli žádný prasklý mechabox vlivem silné pružiny.

Poslední dobrá zpráva je ta, že i když jsme použili větší kus materiálu a udělali složitější tvar mechaboxu cena zůstává stejná tedy 2800Kč, což je srovnatelná cena jako u čínských odlitků.

Zůstává i doživotní záruka proti prasknutí mechaboxu vlivem silné pružiny.

Mechabox koupíte na našem eshopu, kde je vidět i aktuální skladová dostupnost.

Zpět na novinky