Úvod / CNC mechaboxy

CNC dělený mechabox V2 s int. Hop Up komorou (8mm) - QSC

CNC dělený mechabox V2 s int. Hop Up komorou (8mm) - QSC
AIRSOFT PART, NOT FOR REAL GUN
Dostupnost:
předobjednávka
Kód produktu:
6576
Výrobce:
Záruka:
24 měsíců
Váha:
112 g
Vaše cena:
3 590 Kč

Zvolte variantu:

Popis: CNC dělený mechabox V2 s int. Hop Up komorou (8mm) - QSC

Dělený mechabox verze II vyrábíme CNC frézováním z bloku solidního materiálu - letecký dural EN AW 7075 T651. Díky použitému materiálu je předurčen pro zatížení nejsilnějšími pružinami. Mechabox je vyráběný pro použití 8mm a 9mm ložisek.

Dělený mechabox je rozdělen na 5 částí, 2x spodní část (Lower), 2x horní část (Upper) a Hop Up komoru, která je integrovaná do horní části. Mezi největší výhodu děleného mechaboxu patřÍ integrovaná Hop Up komora, která při střelbě neodskakuje a je pevnou součástí horní části mechaboxu. Hop Up komora se montuje současně s horní částí mechaboxu. Tím je Hop Up komora pevně zafixovaná a je vždy v ose vnitřní hlavně. Tím odpadají problémy například v křivých tělech zbraní, kdy vlivem vyosení Hop Up komory dochází k poklesům výkonu, nepodávání apod. Rozdělená konstrukce mechaboxu výrazně usnadňuje instalaci mechaboxu do těla zbraně. 

Dělený mechabox verze II je určen pro airsoftové elektrické zbraně typu AR15. Mechabox má povrchovou úpravu ochranným eloxováním na stříbrnou barvu.

Mechabox je upraven pro systém rychlé výměny pružiny (QSC). Systém rychlé výměny pružiny umožňuje měnit pružinu bez nutnosti rozdělávání mechaboxu. Vodič pružiny musí být upevněn šroubem, v případě airsoftových zbraní AR15 se upevňuje šroubem z pažby. Tento šroub je potřeba dotahovat s citem, aby nedošlo k vychýlení mechaboxu z osy hlavně. Více o QSC problematice zde.

Pro naprosto precizní upevnění vnitřní hlavně jsme Hop Up komoru mechaboxu vybavili speciální kleštinovou maticí, která je umístěna v přední části Hop Up komory. Hlaveň se vloží s Hop Up gumičkou do Hop Up komory, zajistí se běžným plastovým zámečkem a nakonec zašroubuje pomocí klíče o velikosti 10mm do Hop Up komory. Kleštinová matice je vyrobena z leteckého duralu EN AW 7075 a po lehkém zašroubování obejme hlaveň, která drží velmi pevně. Matici není potřeba utahovat silou, stačí použít mírná síla, jinak hrozí přetočení vnitřní hlavně v Hop Up komoře. Znakem dotažení je zmenšení mezery v kleštině.

Hop Up komora má nový systém regulace přítlaku. Původní plastové kolečko je nahrazeno leteckým duralem EN AW 7075, které má vroubkovaný povrch aby se dalo lépe otáčet bez prokluzování. Vnitřní drážka regulačního kola je vyrobena se zářezy a při otáčení dochází k fixování polohy přítlačné páky a ani při střelbě s nejsilnější pružinou se nastavení přítlaku nemění. Regulační páku doporučujeme v místě kontaktu s regulačním kolečkem namazat vazelínou, aby se snížil odpor přeskakování mezi jednotlivými kroky. Na regulační páku tlačí pružinka o síle 0,5kg, která zabraňuje výkyvům výkonu vlivem zatěžování regulační páky střelbou. Přítlačná páka je uzpůsobena pro použití standardních přítlačných válečků (přítlačné váleček není v balení a je potřeba použít původní nebo objednat sadu příltačných válečků z Teflonu a Silikonu.

Mechabox je vybaven systémem rychlé výměny pružiny - QSC, který umožňuje nejen vyměnit pružinu bez nutnosti rozmontovat celý mechabox, ale přináší naprosto pohodové skládání horní části mechaboxu, protože pružina s vodičem pružiny se vkládá až po sešroubování horní části mechaboxu. Pro montáž demontáž pružiny je nutné použít imbus klíč o velikosti 8mm. Vodič pružiny jsme výrazně zesílili aby nedocházelo k praskání na silných pružinách. 

Kužel vodiče pružiny je vyrobený CNC soustružením z materiálu  90MnCrV8, což je nástrojová ocel, která je vakuově kalená na tvrdost 55HRC. Základna vodiče pružiny je vyrobena CNC frézováním z leteckého duralu EN AW 7075 a obě části jsou spojeny závitem M6x1 a zalepeny pevnostním lepidlem na závity Loctite

Vrchní i spodní část mechaboxu je kompletně vyfrézovaná, takže žádné kolíčky ani další přidané prvky jako u minulých generací mechaboxu. Ke spojení obou polovin mechaboxu jsou použity pevnostní šrouby 10.8 s imbus hlavou vel. 2,5mm.

Dělený mechabox jsme vylepšili o další prvky:

 • Zmenšení tloušťky stěn mechaboxu - lze jej bez problémů vložit do všech zbraní typu M4.
 • Zmenšení čepu hlavy válce - lze používat hlavy válců od všech výrobců.
 • Kontrolní otvory pro zjištění pozice pístu.
 • Kontrolní otvory pro AOE.
 • Odstranění rádiusů v oblasti spoušťových kontaktů - lze bez problémů instalovat procesorové jednotky od různých výrobců.
 • Přepracované otvory pro použití šroubů s válcovou hlavou.
 • Nové tvářené závity - oproti starým řezaným.
 • Průchozí otvor pro protažení kabelů pod motorovým sloupkem.
 • Vyfrézovaný jazýček nad kabeláží pod motorovým sloupkem.
 • Více strojně sražených hran.
 • Vyfrézovaná drážka na pružinku západky zpětného chodu - západka nevypadává.
 • Vyfrézovaná drážka na pružinku spouště - spoušť nevypadává.
 • Sražené hrany pro snadnější instalaci ložisek.
 • Zesílení celé spodní části mechaboxu pro bezproblémové použití šikmých ozubených kol.

Balení obsahuje CNC dělený mechabox verze II, integrovanou Hop Up komoru, regulační kolečko, přítlačnou páku, kleštinovou matici, plastový kolík pro regulační páku, pružinku, plastový zámeček, QSC vodič pružiny a spojovací materiál. Ložiska nejsou součástí balení a je nutné je objednat zvlášť, na výběr máme kuličková nebo kluzná ložiska.

Instalace mechaboxu vyžaduje odborné znalosti.

Dotaz k produktu: CNC dělený mechabox V2 s int. Hop Up komorou (8mm) - QSC

Jméno:
Telefon:
E-mail:(povinné)
povinné pole
Váš dotaz:(povinné)
povinné pole
 
 

Testování CNC dělený mechabox V2 s int. Hop Up komorou (8mm) - QSC

Připravili jsme novou generaci skládaného mechaboxu s integrovanou Hop Up komorou verze II. Celý mechabox je vyrobený z několika kusů masivních kostek leteckého duralu EN AW 7075 T651. Všechny díly jsou velmi složité na výrobu, proto ladění nejnovější verze trvalo velmi dlouho.

Od externích testerů nám často chodily výsledky, se kterými jsme se na základě našeho testování nemohli ztotožnit, a proto padlo rozhodnutí, externě již nic netestovat a věnovat více pozornosti testování přímo u nás. K tomu jsme přidali poznatky od našich zákazníků a vytvořili jsme novou konstrukci skládaného mechaboxu, celou konstrukci jsme zesílili a připravili několik variant Hop Up komor s různými délkami nových trysek abychom odladili 100% funkčnost a spolehlivost s nejvyšším výkonem.

Pro testování jsme vybrali úplně novou zbraň M16 od firmy Tokyo Marui, která používá klasický V2 mechabox bez zadního okýnka. Dále jsou informace k testování v dalších zbraní M4 konceptu od různých výrobců.

tokoy-marui-m16-airsoft-guns tokyo-marui-m16-airsoft-guns airsoft-mechabox-tokyo-marui-m16-zinkolit

Pro zjištění nejlepšího poměru výkonu / bezproblémového podávání střeliva jsme vyrobili celkem 10 kusů Hop Up komor pro skládaný mechabox s rozdílnou délkou vrtání po 0,1mm a trysky v délkách 21,2 - 21,8mm rozdělených po 0,1mm. Tím pádem existuje 70 možných kombinací a jedna z nich bude optimální.

retroarms-tetovani-hop-up-komor-m4-split-gearbox retroarms-trysky-cnc-nova-generace

Hop Up komora je nově upravena pro použití s kleštinovou maticí, která se našroubuje do přední části mechaboxu a hlaveň v Hop Up komoře drží opravdu velmi pevně.

retroarms-zavit-hop-up-komora retroarms-klestinova-matice

Po vzoru mechaboxu TM jsme vnější tvar skeletu upravili tak, aby bez problémů pasoval do všech těl od různých výrobců. Nyní je horní část mechaboxu zakulacená, oproti původní hranaté verzi. Také vnitřní část mechaboxu je upravena pro díly standardu Tokyo Marui.

Do spodní části mechaboxu (Lower) jsme instalovali kuličková ložiska, které se díky sražené hraně dají zaklapnout prstem, ale nevypadnou a parádně drží v otvoru a instalovali několik typů ozubených kol od různých výrobců (Systema, Guarder, SHS, Prometheus, Classic Army, G&P). Všechny kola se podložkovali, žádné se nezadrhávalo, všechny se točily volně, bez jakýchkoliv problémů. 

Ložiska nevystupují ven z mechaboxu jak je typické např. u zbraní G&P.

retroarms-bearing-split-gearbox

Krytí kabelů je u vstupu motoru je taky velmi praktické, zejména u silnějších kabelů.

retroarms-ochrana-kabelu retroarms-kabelaz

Part list pro testování

TM díly: hlava válce, válec, ozubená kola, podložky, spoušťové kontakty, hlava pístu, kabeláž, ramínko podavače, přerušovač střelby, kulisa přepínače, motor, spoušť, vnitřní hlaveň.

RetroArms díly: skládaný mechabox V2, QSC vodič pružiny, kuličková ložiska 8 mm, píst s celokovovým ozubením, Hop Up gumička 70Sha, (později s testováním s akumulátorem 11,1V jsme použili plastovou vačku na pístové kolo).

Guarder: pružina SP110.

Všechny díly pasují BEZ ÚPRAV a jdou naprosto bez problémů vložit do mechaboxu. I režim střelby fungoval bez problémů viz. video. Konektor Tamiya jsme vyměnili za nízko odporový T-Deans.

Dále jsme testovali i novou generaci CNC spouští. Instalace i chod spouště je bezproblémový ve všech režimech střelby.

/video spouští/

Uživatelé starší generace mechaboxu si stěžovali na nefunkční režim střelby SAFE – SEMI – AUTO. Proto jsme otestovali několik spoušťových kontaktů a přerušovačů od různých výrobců.

SHS, TM, Lonex, GP

Kontakty SHS - kontakty pasují bez problémů,

Dále jsme se podrobně zabývali ramínkem podavače. Při proměřování ramínek od různých výrobců jsme přišli na věc, o které se vůbec nemluví, ale způsobuje špatnou funkci podávání kuliček, netěsnosti a způsobuje ztrátu výkonu. Je to různý úhel přední části ramínka podavače, která drží trysku. Měřením se speciálním úhloměrem jsme došli k závěru, že se rozměry posunu vlivem změněnému úhlu liší až o 0,8mm, což má za následek i při použití doporučených trysek výrazný pokles výkonu, ale dokonce i dušení zbraně. Mnoho uživatelů se mylně domnívá, že naklonění přední části ramínka je úmyslné, ale opak je pravdou, jedná se pouze o deformaci plastu po otevření vstřikovací formy a jeho následném chladnutí, kdy dojde vlivem smršení k deformaci. Čím je úhel mezi těmito plochami bližší 90°, tím je funkce ramínka podavače spolehlivější (nabíjení a zamykání Hop Up komory).

V podstatě úplné kolmosti dosahuje pouze ramínko podavače od firmy Tokyo Marui a s tímto ramínkem jsme dosáhli nejlepšího výkonu (při použití akumulátoru Li-Pol 11,1V jsme museli použít vačku na pístové kolo).

K dispozici jsme měli ramínka: ACM, G&P, Lonex a Tokyo Marui.

airsoft-raminko-podavace-acm airsoft-raminko-podavace-gp airsoft-raminko-podavace-lonex airsoft-raminko-podavace-tokyo-marui

U ramínek od G&P a ACM jsme museli použít o 0,1mm delší trysku, protože vrchní část nedoléhala ke stěně mechaboxu a docházelo zde ke vzduchovým ztrátám.

Ramínko od firmy Lonex je nakloněno dopředu a docházelo k dušení i při použití různých trysek a použití tohoto ramínka tedy nedoporučujeme. Proto může i při doporučených sestavách dílů docházet díky různému naklonění ramínka podavače k výrazným výkyvům výkonu a správné funkce zbraně. Tento problém lze eliminovat použitím např. delší tryskou nebo narovnáním ramínka podavače horkovzdušnou pistolí, ale to moc nedoporučujeme. Pokusíme se to ještě vysvětlit na následujícím modelu, kde je zobrazeno několik trysek a několik ramínek přes sebe.

mechabox-retroarms-v-rezu

Testování proběhlo tak, že jsme do těla zbraně bez problémů usadili spodní část mechaboxu (lower) a díky úpravě úhlu pažbičky není žádná mezera mezi pažbičkou a tělem zbraně.

retroarms-mechabox-v-tele-bez-vule

Horní část (upper) jsme vyměňovali v kombinaci různých délek trysek X komor.

  21,2mm 21,3mm 21,4mm 21,5mm 21,6mm 21,7 21,8
               
               
               
               
               
               
               
               
               

 

Nejlépe z tohoto testu vychází prototypová komora pod číslem 3 s hloubkou vrtání 33,9mm a tryskou délky 21,3mm (s ramínkem podavače Tokyo Marui). Při montáži je potřeba dávat pozor na úhel ramínka a případný rozdíl kompenzovat jinou délkou trysky. Také je velký rozdíl v Hop Up gumičkách. Vyrobili jsme Hop Up gumičku nové generace, která je mírně zvětšená a vykazuje nejlepší výsledky ze všech testovaných gumiček, proto jsme testovali právě s touto gumičkou. Při použití jiných Hop Up gumiček zbraň fungovala bez problémů, ale snížila se úsťová rychlost střely až o 30m/sec.

Při použití pružiny SP110 od firmy Guarder byla úsťová rychlost s Japonskými kuličkami Excel průměrně 126m/sec. což je se základní hlavou pístu TM a bez upgrade protitlaké hlavy pístu vynikající výkon, tedy 16m/s nad sílu pružiny.

Podávání kuliček při dávce s akumulátorem Li-Pol 7,4V naprosto bez problémů, při použití akumulátoru Li-Pol 11,1V bylo potřeba instalovat vačku aby komora zůstala déle otevřená a tím se zajistilo 100% podaných kuliček. Ramínko podavače TM má krátkou nabírací část a proto docházelo při silném akumulátoru ke zhoršení podávání.

Po zjištění nejlepší varianty trysky a komory jsme ještě mechabox pro ověření správných rozměrů nainstalovali kromě zbraně TM M16A1 Vietnam version, také do zbraně od firmy G&P BB-076. Instalace proběhla v obou případech bez problémů, včetně všech funkčních režimů střelby. Dále byl mechabox testovaný ve zbrani M4A1 od firmy DBoys a M7A1 od firmy Classic Army.